MagdaM  s.r.o.      IČ: 09279555

RADY‚ novinky‚ informace

Vítejte na stránce machackova.websnadno.cz v sekci RADY‚ novinky‚ informace

1.  z k r á c e n í   a rychlá  úprava pásu držáku :                     2.  z k r á c e n í   tzv. záložkou (udělej varhánku/sklad =založ část - zkrať dl.)

    Jeden pásek bude odebrán , kdy se musí vytvořit zásuvný prvek - výstupek ( hříbek- bíle ozn.) , aby se zasunul po zkrácení a odstřihu 1 částí návazně do vytvořeného protilehlého malého prostřihu  (podobné jako na koncích pásu držáku, ale nebude to polokruh jazýčku, nýbrž malý výstupek s polohlavičkou - "hříbek").  Sestřih pro jiný druh pítek však mohou tvořit jen zkušenější děti. (opatrně a pečlivě !)

změna je po zkrácení nevratná a neměnná. Je to jen malý důkaz, jak lze papír uzpůsobit i jiným druhům, aniž by se musela měnit grafika u tisku předloh. Pokud však převažují ještě pořád nápojové obaly - TP krabičky  -standardně s bočním otvorem k podélnímu vložení, nemění se vystřihovánky v grafice a tisky nebudu dvojí.  (Na přání volkoobchodů a odběratelů je to však možné po dohodě).

   rozstřihneme na 2části zákl. pás držáku - ale ne rovně (obdélník) , nýbrž si vytvoříme zásuvný výsupek "hříbku" - viz bíle značen ve fotofokumentu, tj. hlavičku asi š.1- 1,5cm  a na protilehlé straně uprostřed přiměřeně v délce k hříbku prostřih, aby se hlavička hříbku jen opatrně vsunula. Můžeme protáhlou hlavičku a zespodu ještě ohnout, aby zajištění bylo ucelené a tím s vloženým pítkem na šířku na spodní straně zjistíme - kdy dle šířky krabičky pítka musíme udělat navíc ohyb s jinou základnou a tentokráte zde není přerušovaná čára - jako vodítkem kde je nabigována, a rukojeť nám musí co nejtěsněji doléhat na šířkovou stranu pítka pro jistý a dobrý úchop.

​ po odstřihnutí - vytvoř zásuvný prvek - bílé značení "hříbek" s hlavičkou

  ​d r ž á k  po úpravě s prostřihem je uzpůsoben (nevratně) nelze ale po té do nosiče vložit jakýkoliv standard pítko, protože se nevejde po obtažení do zákl. pásu - je jen pro novější druh pítek 200ml otáčených na šířku a s otvorem pro slámku uprostřed.

Ukázka - nového pítka (vkládán na "šířku" a otvor je uprostře na širší str., tím je jeho délka na tzv. základně značně užší a pro nutnost pevného a těsného obepnutí a rozložení sil - opřením boku rukojeti se musí zkrátit základový pás držku na délce ve vrchní části mezi otvorem

pro vložení slámky a částí spojující "křidélka" rukojeti.

 P O Z O R​ - nově uzpůsobené pítko s brčkem-slámkou uprostřed a vkládáním na šířku, kdy nedoléhá těsně seskládaná rukojeť a musíme zákl. pás u vrchní části zkrátit.